Midsommar helgen flöt på bra. Vi har alltid midsommarfest hos oss, antalet gäster har varierat under dessa 29 år. Och detta året hade Therese med familj midsommarfest här med deras vänner.
Det gick alldeles utmärkt att ha två olika fester i samma trädgård. Therese med gäster var i trädgården, på logen och inne i huset. Vi med våra gäster satt i uterummet.
Midsommardagen bjöd vi hit våra föräldrar. Lite synd att jag sa till Sofie och Fredrik lite för sent.

I söndags körde Stefan och jag till pappa och Lehna, tog en kopp kaffe.
Vi skulle kolla in vår granplantering. Pappa och Lehna var med ute i skogen.
Vi skulle också titta på vår skogsavverkning .
Pappa och Stefan kollar runt en del.
Och Lenha och jag står och pratar.
I tisdags hade jag en tid för undersökning i Lund, en så kallad eng. De kollar då hur det är med mina nervtrådar i händerna. Gjorde denna undersökningen 2006. Kan undra om händerna är okej.Vi får väl se.
Ska till VC i juli, väntar på en röntgen, när detta är gjort så ska jag ringa till Jönköping, för att kolla hur vi ska gå vidare med all min värk.
Nu sover jag med badlakan som har legat i frysen hela dagen, och mina vetekuddar, som också har legat i frysen.
Vid kyla så är värme bra, och vid värme är kyla bra, iallafall på mig.